KOMUNIKAT PRASOWY
27 SIERPNIA 2020

Wycofanie partii Naturli’ Bio do Smarowania Pieczywa

Firma Naturli’ Foods wycofuje ze sprzedaży poniższy produkt w związku z ryzykiem powstawania pleśni w produkcie, co powoduje jego niezdatność do spożycia.

Komunikat dotyczy następujących produktów:
Nazwa produktu: Naturli’ Bio do Smarowania Pieczywa,
225 g
Producent: Grønvang Food ApS, Vejen, Dania.
Kod EAN: 5701977062514
Najlepiej spożyć przed: 20.10.2020
Sprzedaż w następujących sklepach: Urban Vegan, Eko Wital

„Jest nam niezmiernie przykro, że połączenie letnich upałów i, najwidoczniej, przerwy w łańcuchu chłodniczym wywołało ryzyko powstania pleśni w niektórych produktach. Stało się tak mimo tego, iż w produktach referencyjnych (próbkach produktu wprowadzonych na rynek) nie stwierdzono obecności pleśni” – wyjaśnia Henrik Lund, dyrektor Naturli’ Foods.

Dyrektor firmy serdecznie przeprasza konsumentów za nieprzyjemności związane z ewentualną obecnością pleśni w produktach. Na szczęście pleśń jest wyraźnie widoczna, więc konsument od razu będzie wiedział, że produktu nie wolno spożywać. W związku z zaistniałą sytuacją firma Naturli’ zwróciła się do producenta z prośbą o wdrożenie procedur, które zapobiegną podobnym incydentom w przyszłości. Przeprowadzono również dodatkowe badania, wykraczające poza wymogi prawne.

Wskazówki dla konsumentów

Konsumenci, którzy zakupili Naturli’ Bio do Smarowania Pieczywa o wymienionych wyżej datach przydatności do spożycia, muszą wyrzucić produkt w razie zauważenia jakichkolwiek śladów pleśni.

Zgłoszenia można przesyłać do Naturli’ Foods: info@naturli-foods.dk
Konsumenci, którzy zwrócą się do firmy, otrzymają zwrot
kosztów.

Zdjęcie: Naturli’ Bio do Smarowania Pieczywa

Więcej informacji:
Henrik Lund, dyrektor Naturli’ Foods, tel. +45 2361 3218, email:
henrik.lund@naturli-foods.dk